- Ana Sayfa

- English

 

ÇEVRE (ENVIRONMENT)

Doğa Enerji Esenyurt Elektrik Santrali, Türk Hükümeti, Avrupa Standartları ve Dünya Bankası'nın sıkı çevresel yönetmeliklerini yerine getirecek şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Şirket felsefesinin bir parçası olarak, santralin hava kalitesine, suya ve santral çevresindeki araziye minimal etkiyle inşa edilmesine ve işletilmesine öncelik verilmektedir. İnşaattan önce, bağımsız danışmanlar ve İstanbul Teknik Üniversitesi çevre uzmanları yoğun araştırmalar yürüttüler ve Türk Kanunu uyarınca bir çevresel etki raporu hazırladılar. Bu rapor Çevre Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Doğa enerji Esenyurt Elektrik Santrali, temiz doğal gaz, Dry Low Nox azatlım teknolojisi ve yüksek verimiyle çevre dostu bir elektrik santralidir. Bu kombinasyon, özellikle kWh başına karbon dioksit miktarını ikiye katlayan kömür yanmalı santrallerle kıyaslandığında atmosfer üzerindeki etkinin az olması anlamını taşımaktadır.

Santralin soğutma suyu santral sahası içinde yer alan işleme tesisinde işlenmekte ve çevreyi rahatsız etmeyecek bir şekilde geri kazanılmaktadır.

Son olarak, gürültü azaltma önlemleri santralin tasarımına dahil edilmiştir.


Doğa Enerji Ltd. Şti.